Na bijna dertig jaar gemeentepolitiek in Thorn en Maasgouw vindt Johan Lalieu (65) het moeilijk om afscheid te nemen. Maar na de verkiezingen zet hij er toch echt een punt achter. Een mooi moment om afscheid te nemen vindt hij zelf. Iets waar hij al een tijdje mee bezig is. „Dat moet ook wel als je iets goed wilt achterlaten. De partij heeft de opvolging klaargestoomd.
In 1993 werd hij gekozen in de kleine gemeenteraad van het witte stadje als lid van de lijst Adams en nadien trad hij toe tot de groepering Stakenborgh-Lalieu. Hij kreeg de politieke betrokkenheid met de paplepel ingegoten van zijn vader. Een arbeider en dus bijna als vanzelf sociaaldemocraat in een destijds verzuilde samenleving.
Nog even en dan is het het klaar. “In het gemeentehuis zien ze me niet meer, ik wil niet als adviseur of zo nog een rol spelen. Er zitten genoeg mooie en nieuwe uitdagingen aan te komen.”
Reden genoeg voor een uitgebreid afscheidsinterview.
v