Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Themalezing “Cyber Operaties” door Brigadegeneraal Dr. Peter B.M.J. Pijpers

11 augustus @ 18:00 - 22:00

De NAVO-top is goed verlopen, gelukkig maar.
Voorafgaande was er echter wel een inschatting zat de top gevaar zou kunnen lopen. Het gevaar zat niet zozeer in een aanslag maar eerder in een cyber attack.
De vraag die daaruit volgt is: Hoe kunnen wij ons als samenleving beter wapenen tegen cyber aanvallen, vooral als die onze waarden en normen aantasten door ondermijnende beïnvloeding of desinformatie.
In zijn lezing voor de Bond van Wapenbroeders, afdeling Roermond gaat brigadegeneraal Pijpers, Hoogleraar Cyber Operaties in op Cognitieve oorlogvoering, desinformatie en onze digitale weerbaarheid.
Brigadegeneraal Dr. Peter B.M.J. Pijpers is hoogleraar Cyberoperaties aan de afdeling Krijgswetenschappen van de Faculteit Militaire Wetenschappen, en vice-decaan Onderwijs aan de Nederlandse Defensie Academie.
Hij is tevens verbonden aan het Amsterdam Centre of International Law van de Universiteit van Amsterdam.
Dr. Pijpers is als beroepsmilitair bij de Nederlandse Landmacht vier keer uitgezonden, onder meer naar Afghanistan en Noord-Afrika.
Zijn belangrijkste onderzoeksgebied betreft de juridische en militaire implicaties van cyberoperaties onder de drempel van geweldsgebruik, met een speciale focus op digitale beïnvloedingsoperaties.
Zijn huidige onderzoek focus ligt op cognitieve operaties in cyberspace en op AI-gestuurde cyberoperaties.
Meer academische achtergrondinformatie is hier te vinden: https://orcid.org/0000-0001-9863-5618)
Brigadegeneraal Pijpers is de Chef de Mission van het Nederlandse Militaire Rugbyteam

De lezing vindt plaats in het Generaal Spoorpaviljoen Nationaal Herdenkingspark Roermond Maastrichterweg 19, 6041 NZ Roermond
Voorafgaande aan de lezing is er een gezellig samen zijn waarvoor u alle van harte bent uitgenodigd.

18:00 – 19:00u Zaal open en gezellig samen zijn met een hapje endrankje
19:00 – 19:45u Lezing deel 1
19:45 – 20:05u Pauze
20:05 – 20:50u Lezing deel 2
20:50 – 21:30u nazit met een hapje en drankje

Onze lezingen zijn voor een ieder toegankelijk ook niet leden zijn van harte welkom !!!!

De entree voor leden en donateurs afdeling Roermond e.o. is gratis;
Niet-leden en donateurs betalen € 5,- voor deelname.

U kunt zich aanmelden via bvw.afd.roermond@gmail.com met vermelding van het aantal personen. Vol=Vol.

Dit bericht delen:

Gegevens

Datum:
11 augustus
Tijd:
18:00 - 22:00
Evenement Categorie:
Scroll naar boven