Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.
9 oktober 2025 @ 08:00 - 19:30

Twee lezingen op 9 oktober om 19.30 uur in de Groene Transformator, Bredeweg 10 in Roermond

 

U bent weer van harte welkom bij twee lezingen georganiseerd door de Kring Roermond van NHGL. De toegang is gratis, maar u kunt natuurlijk wel lid worden van www.nhgl.nl.

 

Reinier Akkermans neemt ons mee in de wonderlijke wereld van het wilde zwijn. Wie kent deze imposante zoogdieren niet? Op de Meinweg vluchten ze voor je weg. In het nationale park mogen ze aanwezig zijn, maar daarbuiten geldt een nuloptiebeleid. Toch zijn overal zwijnensporen te zien: in bossen, op akkers en soms zelfs op sportvelden. Is de aanwezigheid van het zwijn een verrijking voor de natuur? Waar komen al deze dieren vandaan? En zijn de zwijnen nog te stoppen of moeten we met ze leren leven? Een tipje van de sluier opgelicht: de opmars van het wild zwijn heeft onder meer te maken met de klimaatverandering.

In de tweede lezing belicht Thijs Loven de lepelaar, een markante watervogel die opvalt door zijn kuif en opmerkelijke snavelvorm. In 2015 werd het eerste broedgeval in Limburg vastgesteld en vanaf 2021 strijkt de vogel jaarlijks neer in De Banen in Nederweert om te broeden. Kom meer te weten over het natuurherstel in De Banen vanaf 1992 en de ontwikkelingen van de kolonie in het ven, terwijl drone-opnamen inzicht geven in de verdraagzaamheid tussen de vele paren en andere, soms onverwachte soorten waarmee de lepelaar zijn leefgebied deelt.

 

 

Dit bericht delen:

Gegevens

  • Datum: 9 oktober 2025
  • Tijd:
    08:00 - 19:30

Locatie